Najpopularniejsze oświetlenie inwestycyjne – rodzaje i specyfika

Widzimy je na co dzień,o każdej porze. Niektóre rozwiązania można w tym przypadku stosować na zewnątrz, inne swoją rolę odnajdują we wnętrzach. Oświetlenie inwestycyjne to bogaty zbiór propozycji, dzięki którym dzisiejsze firmy, sklepy i organizowana wokół nich infrastruktura, mogą nabrać w pełni reprezentacyjnego wyglądu, zwrócić uwagę klientów lub najzwyczajniej w świecie zyskać odpowiednio komfortowe warunki użytkowe, czy też wyróżniającą się estetykę.

Co mieści się w tej grupie? Jak można wykorzystać poszczególne rozwiązania? O tym poniżej.

Rozwiązania biurowe

Oświetlenie inwestycyjne to między innymi cały szereg produktów przeznaczony dla branży usługowej. Biura, które z jednej strony pragną zapewnić swoim pracownikom dobre warunki podczas wykonywania przez nich obowiązków, a z drugiej stawiają na reprezentacyjny wygląd, powinny zainteresować się tego typu rozwiązaniami oświetleniowymi. Spotkać tu więc można tradycyjne oprawy ze świetlówkami generującymi światło w odcieniu zimnej bieli, jak i nowoczesny asortyment wykorzystujący technologię LED. Wielkość, moc i design można tu właściwie dowolnie dostosować do swoich wymagań, gdyż takie produkty bazują na uniwersalnym i nowoczesnym wzornictwie.

Plafony

Eleganckie i proste w montażu oświetlenie natynkowe, które sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Plafonu to połączenie klosza z mocowaną do podłoża oprawą. Ich minimalne rozmiary oraz całkiem satysfakcjonujące parametry oświetlenia sprawiają, że zajmując niewielką powierzchnię mogą być jednym z bardziej efektywnych (i estetycznych) rozwiązań inwestycyjnych. Koszty zakupu oraz eksploatacji, jakie generują, również mają wiele wspólnego z oszczędnością, gdyż także i tutaj przeniknęła innowacyjna technologia LED. Design natomiast, jaki otrzymały inwestycyjne plafony, nadaje się zarówno do pomieszczeń biurowych, jak i przemysłowych (w tym wypadku owo źródło światła otrzymuje stosowne zabezpieczenia przez uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią oraz pyłem i kurzem).

Oprawy typu downlight

W odróżnieniu od plafonów, oświetlenie inwestycyjne downlight zalicza się do grona rozwiązań podtynkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy pionowe stożki światła, z możliwością regulacji kąta padania w ramach budowy oprawki, które odpowiednio rozmieszczone mogą skutecznie rozświetlić całe pomieszczenie. Wykorzystywane są najczęściej w biurach i obiektach handlowych, choć ich popularność (zwłaszcza wersji LED) przeniknęła również do wielu domów i mieszkań prywatnych. Prawdopodobnie to ze względu na wysokie oszczędności i wytrzymałość oświetlenie downlight jest jednym z częściej wybieranych przez inwestorów reprezentujących różne branże.

Oświetlenie akcentujące i projektory

W tym wypadku główna część oferty oświetlenia stosowana jest przede wszystkim na zewnątrz, choć i wewnętrzne inspiracje nie są obce produktom z kategorii oświetlenia akcentującego i projektorów. To właśnie dzięki tym niepozornym źródłom światła możemy w swoich inwestycjach wykonać podświetlenie podjazdu, drogi wewnętrznej, elewacji, czy też nadać wewnętrznej części budynku ciekawego klimatu i niepowtarzalnej estetyki. Tradycyjnie króluje tu technologia LED, a same lampy mogą występować zarówno w postaci podtynkowej, jak i natynkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *